Filmų (video failų) kokybė...!

Discussion in 'Tutorial' started by Arme, Aug 8, 2016.

  1. Arme

    Arme Warrior WolvesCall Team

    Messages:
    8
    Likes Received:
    3
    Trophy Points:
    28
    IMAX
    MAX Image Maximum. Šiai dienai tai pats raiškiausias ir brangiausias kino filmavimo būdas į kino juostas, išgaunant maksimalią, technologiškai įmanomą vaizdo kokybę. Klasikinis „IMAX“ ekranas yra 70 mm dydžio, tai yra du kartus didesnis nei klasikinis 35 mm kino juostos ekranas (kadras).
    Pasaulyje egzistuoja atskiri IMAX kino teatrai su dideliais projekcijos ekranais ir specialiais kino projektoriais.
    IMAX standartas Bluray filmų leidiniuose dažniausiai sumažinamas į 1920 x 1080 pikselių kadrą, kraštinių santykiu 16:9, vadinasi vaizdas bus pilnas, be jokių juodų laukų vaizdo viršuje ir apačioje, taip išgaunama raiškesnė ir maksimali vaizdo stebėjimo aplinka...

    [​IMG]

    BluRay
    Bluray originali Bluray disko kopija, su visa meniu struktūra.
    Bluray (ne Blueray), taip pat žinomas kaip Bluray Disc (BD), yra optinio disko formatas, sukurtas Bluray Disc Asociacijos (BDA), kurią sudaro lyderiaujančios elektronikos, kompiuterijos ir medijos korporacijos, tokios kaip Apple, Dell, Hitachi, HP, JVC, LG, Mitsubishi, Panasonic, Pioneer, Philips, Samsung, Sharp, Sony, TDK ir Thomson.
    Bluray formatas buvo sukurtas aukštos raiškos vaizdui išgauti ir talpinti dideliems duomenų kiekiams, o 3D galimybės suteikia nepakartojamų įspūdžių. Bluray diskas yra tokio paties dydžio kaip CD ar DVD, tačiau talpina talpina iki 50 GB informacijos. Priklausomai nuo disko turinio ir struktūros, skiriasi Bluray formatai, o Bluray diskų tipai nurodo diskų talpą (BD25, BD50).
    Bluray naudoja VC1, AVC ar MPEG2 vaizdo kodavimo standartus. Palaikoma plati rezoliucijų įvairovė, nuo žemos rezoliucijos CIF, visos SDTV rezoliucijos yra palaikomos DVDVideo ir HDTV formatų: 480i, 480p, 720p, 1080i ir 1080p.
    Bluray palaiko Dolby Digital AC3, DTS ir tiesinį PCM garso kodavimo standartą. Dar gali palaikyti Dolby Digital Plus informacijos neprarandančius Dolby TrueHD, DTS HD formatus.

    [​IMG]

    BDRemux
    Tai Blu-ray kompaktinio disko kopija, nedarant jokio vaizdo ir garso perkodavimo (suspaudimo). Kitaip tariant, tai yra BD skaitmeninė kopija, išimant disko (BDMV struktūros) meniu turinį ir vaizdą, garsą ir/ar subtitrus "įvelkant" į vieną failą - konteinerį, mpeg-2 formate (MTS failo plėtinys) arba AVC (MKV) Matroska. Tokie failų formatai dažniausia naudojami žiūrėti per kompiuterių grotuvus. Atkreipkite dėmesį, jog BD-Remux yra nespaustas (nepaliestas) formatas, o tai reikalauja kompiuterių didelių fizinių resursų...

    [​IMG]

    BDRip
    BDRip (BluRay Disk Rip). [„rip“ ] apibrėžimas - šiuo atveju tiksliausia lietuviška sąvoka būtų: skelti, skaldyti (BluRay disko skaldymas skaitmeniniu/programiniu būdu į kitą formatą).
    Standartas, naudojamas filmams archyvuoti įvairioje raiškoje, mažinant failo apimtį (dydį) kelis, keliolika ar net keliasdešimt kartų (BluRay 50 GB -->> BDRip 1.4 GB).
    BDRip'ai programiškai perkoduojami tiesiogiai iš BluRay diskų. Taigi, neatsižvelgiant į fizinio perkoduotojo (ripper'io) įgūdžius, šie rip'ai turi būti aukštesnės vaizdo kokybės nei DVDRip'ai, turintys rezoliucijos standartus (video kadro dydį) 1080p, 720p, 576p, 480p, 360p. Šie skaičiai nusako linijų kiekį (kadro aukštį), pavyzdžiui: video rezoliucija 1920 x 1080 taškų reiškia (pirmas skaičius) taškų kiekis į vieną liniją (kadro ilgį (x)) ir (antras skaičius) linijų kiekį (kadro aukštį (y)).
    BDRip'ai dažniausiai koduojami į Matroska (.mkv) konteinerį su x264 kodeku arba į Audio Video Interleave (.avi) konteinerį su mpeg-4 kodeku (DivX, Xvid). Šiuo metu labai populiarus QuickTime failų formatas MPEG-4 Part 14 arba MP4 (.mp4) skirtas internetui, planšetėms, nešiojamiems medijos grotuvams (iPod ir pan.), kuriame galima taip pat užkoduoti kelis garso takelius, subtitrus. MP4 formatą plačiai naudoja dauguma televizijų, programoms transliuoti...

    [​IMG]

    BRRip (AVC)
    Tas pats kaip BDRip, tik kodavimas vyksta ne iš fizinio disko, o dažniausiai iš BD-Remux skaitmeninės kopijos. BRRip'ų failų kokybė gali svyruoti nuo 1080p, 720p iki 480p ar net 360p.
    Tai dažniausiai paplitęs torrent sistemoje failų kodavimo formatas, kai iš Blu-ray skaitmeninės kopijos (BD-Remux) daromi mažesni rip'ai, atitinkamai mažinant ir vaizdo/garso kokybę. Kokybiškiausias yra 1080p žymimas rip'as, prasčiausias 480p ar 360p rip'as (visiems labai gerai žinomi YouTube vaizdo kokybės klasifikavimo standartai)...

    [​IMG]

    HDRip
    HD - High-Definition. Tai aukštos kokybės vaizdas. Šio formato vaizdo šaltiniai yra įvairūs: HDTV, HD-DVD, netgi DVD. DVD vaizdo formatas jeigu yra 16:9 proporcijos, tada kadras turi 1024 x 576 rezoliuciją, aukštesnę nei SD standartas. Toks Rip'as dažniausiai žymimas HDRip, kada anamorfiniai pikseliai (720x576) interpretuojami kvadratiniais (tikraisiais) pikselais 1024x576 px. Taip pat palaiko skirtingus garso perdavimo standartus, net „Dolby Digital 5.1“. Patys populiariausi formatai: 1920x1080 (1080i) ir 1280x720 (720p). Raidė „i“ reiškia, kad video medžiaga yra pateikiama 50 (PAL) arba 59.98 (NTSC) pusės kadro greičiu per sekundę (interlaced). Raidė „p“ reiškia, kad video medžiaga yra pateikiama 23.97, 24, 25, 29.98 pilnų kadro kaitos greičiu per sekundę (progressive scan). Peržiūrint tokią vaizdo medžiagą, ji atrodo realesnė, gyvesnė. Jos trūkumas – nepakankama kadrų kaita per sekundę.
    Vaizdo ir garso kokybė labai gera...

    [​IMG]


    HDTV
    Aukštos raiškos TV (HDTV), tai skaitmenitė raiškioji televizija. Kadangi skaitmeninės televizijos signalai žymiai atsparesni trukdžiams, todėl gaunama žymiai geresnė vaizdo kokybė, vaizdas ekrane detalesnis, ryškesnis.
    Aukštos raiškos televizijoje naudojami du formatai 1280 × 720 taškų raiška esant progresyviai skleistinei su dvigubu jos dažniu 50 fps, (žymimas 720p ), ir 1920 × 1080 kai naudojamas pakaitinės skleistinės metodas su 50 fps dažniu (žymimas 1080i). Skleistinės dažnis tiesiogiai priklauso nuo elektros įtampos dažnio 50 Hz, dėl to Europoje turime DVB-T (angl. Digital Video Broadcasting – Terrestrial, DVB-T - Skaitmeninė antžeminė televizija) standartą su 25 kadrų ir 50 puskadrių kaita per sekundę, o JAV, Japonijoje ar/ir kitose šalyse el., įtampos dažnis yra 60 Hz, todėl ir DVB-T vaizdo perdavimo dažniai atitinkamai 23.976 fps arba 29.97 fps. Abiejų aukštos raiškos formatų (720p, 1080i) vaizdo kraštinių santykis yra 16:9 (plačiaformatis).
    Tokio HDTV formato vaizdo/garso rip'ai yra dažnai kokybiški, tai priklauso nuo turimos/naudojamos įrašams įrangos ir tokius įrašus darančio specialisto gabumų...

    [​IMG]

    DVD
    DVD yra optinis diskas informacijai skaitmenine forma įrašyti, saugoti ir platinti. Originaliai DVD diskas buvo skirtas aukštos kokybės vaizdo ir garso filmams platinti, sutrumpinimas frazės – „digital video disk“ (skaitmeninis video diskas), vėliau įgavęs platesnę paskirtį – saugoti ir platinti ne tik filmus, bet ir kitus duomenis, įrašytus skaitmenine forma, ir buvo pervadintas „digital versatile disk“ (skaitmeninis universalus diskas).

    DVD diske gali būti:

    • DVD-Video (filmai – vaizdas ir garsas)
    • DVD-Audio (aukštos kokybės garsas)
    • DVD-Data – (duomenys skaitmeniniu formatu)
    DVD video diskas - jame įmanoma įrašyti vaizdą gera kokybe, kiek aukštesne vaizdo raiška, kuri gali siekti maksimalią šio standarto 1024 x 576 taškų rezoliuciją, o taip pat su erdvinio garso (pvz., 5.1 Surround) palaikymu. DVD Video galima žiūrėti kompiuterio monitoriuje ar per specialius prie televizorių jungiamus DVD leistuvus, tačiau paprastas televizorius negali išgauti maksimalios kokybės vaizdo, tam reikia HDTV televizoriaus. Taip pat DVD suteikia galimybę rodyti subtitrus (dažnai pasirenkant vieną iš galimų kalbų).
    Duomenys diske gali būti įrašyti į vieną ar abi puses, po vieną ar du sluoksnius kiekvienoje pusėje:
    • DVD-5: vienpusis, vieno sluoksnio, 4,7 GB
    • DVD-9: vienpusis, dviejų sluoksnių, 8,5 GB
    • DVD-10: dvipusis, po vieną sluoksnį kiekvienoje pusėje, 9,4 GB
    • DVD-14: dvipusis, dvisluoksnis vienoje pusėje, viensluoksnis – kitoje, 13,2 GB
    • DVD-18: dvipusis, dvisluoksnis abiejose pusėse, 18,8 GB
    [​IMG]
     
  2. Arme

    Arme Warrior WolvesCall Team

    Messages:
    8
    Likes Received:
    3
    Trophy Points:
    28
    DVDRip
    Tai DVD disko kopija, daroma programiniu būdu perkoduojant turinį į skaitmeninius formatus: MPG (mpeg 2), AVI (mpeg 4) (arba panašius) išimant DVD meniu struktūrą. Tokios kopijos yra gana aukštos kokybės, dažniausiai naudojamos vaizdo failams archyvuoti...

    [​IMG]

    DVDScr
    DVD Screener - tiesioginis filmo pervedimas iš kino juostos į DVD video standartą Telecine vaizdo perdavimo būdu, be jokio vaizdo apdorojimo ir be jokių kitų specialių funkcijų, kaip meniu, galerijos, skyriai, ekstra scenos ir t.t. Tokia filmo kopija taupo kino kompanijų lėšas darant filmo peržiūros kopijas, kurios neskirtos komerciniam platinimui. Paprastai tokia kopija atitinka 80 - 90 % filmo oficialaus DVD video leidinio kokybę...

    [​IMG]

    WEBDL

    WEB Downloadable - Tai formatas artimas HDTV kokybei, internetu parsisiunčiamas turinys. Vaizdo garso failas perkoduojamas gaunant geriausią kokybės ir failo dydžio santykį.
    Šis failo standartas plačiai naudojamas internetinėse filmų parduotuvėse arba nemokamai tiesiai iš transliuotojų. Iš anksto paruoštas vaizdo failas parsisiunčiamas tiesiai į kompiuterį.
    Paprastai tai HDTV kokybės standartus atitinkantis formatas...

    [​IMG]

    WEBDLRip
    Tai iš esmės tas pats WEB-DL formatas su papildoma informacija: galima rasti kelis skirtingom kalbom įgarsintus garso takelius, subtitrus. Daugiau jokių esminių skirtumų lyginant su WEB-DL neturi...

    [​IMG]

    WebRip
    Tai geros kokybės transliuojamo internetu (on-line) vaizdo/garso įrašas. Toks vaizdas neturi logotipų, TV reklaminių šiukšlių, dažnai gali būti su neatjungiamais subtitrais. Tokio rip'o šaltinis gali būti internetinės vaizdo filmų, serialų parduotuvės, kur už tam tikrą mokestį gauni galimybę žiūrėti vaizdą on-line. WebRip kokybė gretinama su DVDrip, BDRip ar BRRip formatais...

    [​IMG]


    VHSRip
    VHSRip - skaitmeninė kopija, gaunama programiniu būdu darant įrašą iš VHS vaizdajuosčių grotuvo į kompiuterį.
    VHS (angl. Video Home System) – analoginio vaizdo formatas, sukurtas bendrovės „JVC“, ir 1976 m. pristatytas Japonijos rinkai.
    1987 m. buvo išleista patobulinta versija – Super-VHS.
    VHS-C (VHS Compact) – 30, 45 ar 60 min. sumažinta įrašo trukmės kasetėje versija. Pirmą kartą panaudota bendrovės „Panasonic“ delninėse video kamerose.
    S-VHS (Super VHS) – padidinta raiška ir kokybė. Pristatyta 1987 m.
    S-VHS-C – sumažinta talpa kaip ir VHS-C.
    M-II-Format (M-Format) – profesionalus analoginis formatas su aukšta įrašymo kokybe, panašus į Betacam.
    W-VHS – analoginio signalo formatas, skirtas raiškiosios televizijos (HDTV) įrašymui.
    D-VHS (Digital VHS) – skaitmeninis formatas, skirtas SDTV ir HDTV skaitmeninės informacijos įrašymui. Kasetėje telpa iki 50 GB informacijos. Grotuvai suderinami ir su ankstesniais formatais.
    D-9 – skaitmeninis formatas, kuris palaiko skaitmeninio garso ir vaizdo kokybę, vaizdo kokybe beveik prilygsta profesionaliam Digital Betacam formatui...

    [​IMG]

    TC (Telecine)
    Telecine - tai filmo kopija, daroma su specialia kino juostų nuskaitymo mašina, nuskaitant informaciją nuo juostos ritės ir pervedant ją į vaizdajuostes ar skaitmenizuojant į failus. Šis būdas gana brangus, naudojamas filmų kino juostų nufilmuotos medžiagos peržiūroms.
    Toks piratinis leidinys dažnai gali neatitikti filmo galutinio spalvinio apdorojimo dėl tam tikrų techninių sąlygų. Vaizdo ir garso kokybė yra gera, galima prilyginti DVD ar DVDScr formatui...

    [​IMG]


    CAMrip
    Tai vaizdo projekcijos filmavimas kino salėje skaitmenine rankine vaizdo kamera, dažniausiai neprofesionalo darbas. Kartais filmavimo metu naudojamas mini trikojis (stovas kamerai), nors paprastai tai neįmanoma, nes tokia veikla yra nelegali, dėl to kamera gali drebėti. Taip pat žiūrovai ne visą laiką sėdi vienoje padėtyje, dėl to tenka filmuoti tam tikru kampu ekrano atžvilgiu, per žiūrovų galvas ar panašiais slaptais kampais. Garsas įrašinėjamas kameroje esančiu mikrofonu, dėl to kenčia garso kokybė, ypač filmuojant komedijas labiau girdisi žiūrovų juokas, nei filmo įgarsinimas. Kartais pasiseka ir salėje yra nedaug žiūrovų, tada garsas būna be pašalinių šiukšlių, tačiau jo nepagerina iš esmės. Tokio CAMRip'o vaizdo ryškumas priklauso nuo „specialisto“ turimos filmavimo įrangos ir jos valdymo įgūdžių.
    Tokių vaizdo ir garso įrašų nerekomenduojame vartoti, nes tai prilygsta 10-20 % filmo kokybei, toks leidinys tik nekantriausiems, kuriems nesvarbi kokybė...

    [​IMG]

    TVRip
    Tai analoginės SD (standart definition) televizijos (PAL) įrašas/kopija, daroma naudojant TV antenos arba palydovinės įrangos kabelį. Kopijos daromos naudojant TV-PCI kompiutierines vaizdo plokštes. Pasiekiama pakankamai aukšta vaizdo/garso kokybė, užkoduojant į AVI, MP4 ar MKV formatus...


    [​IMG]

    SATrip
    Tas pats būdas kaip TVRip, tik čia įrašinėjamas signalas iš palydovų, kuris šiek tiek kokybiškesnis, švaresnis, mažiau trukdžių turintis SD (standart definition) TV transliuojamas signalas...

    [​IMG]

    PDTV
    Pure Digital Television - ne kas kitas kaip skaitmeninė SD (standart definition) televizija. Gali būti ir IPTV (internetinė), DVB-T (antžeminė skaitmeninė), SAT nekoduota palydovinė televizija. Vaizdas ir garsas prilygsta DVD kokybei. Dažniausia tokie rip'ai (irašai) būna su TV logotipais (tas pats ir su TV ar SATRip'ais)...

    [​IMG]
     
    Kudlutis and vai2x like this.