Jaume Cabre - Prisipažįstu (2016)

Discussion in 'eBooks LT' started by DoT, Apr 6, 2018.

 1. DoT

  DoT Super Moderator Staff Member Super Moderator

  Messages:
  1,531
  Likes Received:
  134
  Trophy Points:
  63
  [​IMG]

  Originalus pavadinimas: Jo confesso
  Leidėjas: Alma littera
  Metai: 2016
  Puslapiai: 784
  ISBN: 9786090124741
  Formatas: 14,3 x 23,5 x 5,4 cm, kieti viršeliai, PDF
  Kalba: Lietuvių
  Vertėjas: Valdas V. Petrauskas


  Aprašymas:
  Amžių nugyvenusio ir nepagydomos ligos paliesto žmogaus prisiminimuose atgimsta ankstyvos vaikystės vaizdiniai. Paslaptinga biblioteka, rūstaus tėvo kabinetas, rankraščiai, antikvarinių prekių parduotuvė, senovinės knygos ir neįkainojamas XVIII amžiaus smuikas. Tačiau Adriano Ardevolio prisiminimai neapsiriboja vien tik pokario Barselona. Jis seka visą savo giminės istoriją ir žingsnis po žingsnio atranda, kad ji yra paženklinta blogio prisilietimo. Keliaudami kartu su herojumi per istorines Europos epochas bei laikmečius, sužinome, kad blogis yra įleidęs šaknis į žmogiškąją prigimtį.
  Monumentaliame romane „Prisipažįstu“ savo vaidmenis atlieka daugiau nei du šimtai veikėjų, veiksmas vyksta keturiose šalyse ir apima net septynis Europos istorijos amžius. Nuo viduramžių Ispanijos inkvizicijos iki XX amžiaus nacistinės Vokietijos koncentracijos stovyklų – visur pastebimas tas pats pykčio, baimės ir neapykantos, godumo ir keršto pėdsakas. Šiame daugiasluoksniame kūrinyje persipina žmonių likimai, keičiasi laikai, vardai ir pavardės, bet blogio prigimtis išlieka nepakitusi.
  Rašytojas Jaume Cabré savo romane skaitytojams pateikia daug iššūkių, tenka be perstojo keliauti per laiką ir erdvę, susipažinti su charizmatiškų veikėjų portretais ir stebėti nenuspėjamus, bet į vieną tikslą vedančius gyvenimų vingius. Tačiau įspūdingas kūrinys ne tik reikalauja, bet ir apdovanoja žiniomis apie įvairių Europos epochų meną, literatūrą, filosofiją. Šio romano gerbėjų gretos nuolatos auga, juo žavisi viso pasaulio skaitytojai.

  „Gilus, stiprus ir jaudinantis romanas, gvildenantis pamatines žmonijos problemas, nagrinėjantis kaltės ir atleidimo, blogio ir atpirkimo, o svarbiausia – meilės ir nevilties sąsajas." (El Mundo)
  „Tai knyga-apmąstymas apie žmogaus būtį, neatsiejamą nuo kultūros ir meno. Ir, be to, tai meilės istorija." (Courrier international)

  --------------
   
  Last edited by a moderator: Jun 21, 2019

Share This Page