Sara Poisson - Grožio mašina (2016)

Discussion in 'eBooks LT' started by DoT, Apr 29, 2017.

  1. DoT

    DoT Super Moderator Staff Member Super Moderator

    Messages:
    1,541
    Likes Received:
    134
    Trophy Points:
    63
    [​IMG]

    Leidėjas: Alma littera
    Metai: 2016
    Puslapiai: 264
    ISBN: 9786090126219
    Formatas: 14,3 x 21,3 x 1,6 cm, minkšti viršeliai, PDF
    Kalba: Lietuvių


    Aprašymas:
    Į atmintį įrašyti vaizdiniai lemia mūsų veiksmus, net troškimus. Kaip jaučiasi žmogus, netikėtų likimo vingių iš nedidelio miesto pastūmėtas į sostinę? Pasirodo, sovietinio daugiabučio, provincijos miestelių ribinės patirtys lieka atsparios sostinės spindesiui. Net ne spindesiui, o labiau išdaugintam neapibrėžtumui, dar labiau sustiprinančiam vienatvės pojūtį. Šioje knygoje Vilnius atsiveria keisčiausiais pavidalais, kurių nieku gyvu negalėtų įžiūrėti miesto senbuvis.
    „Grožio mašinos" tekstai supinti iš atsiminimų, savivokos, tapatybės gijų voratinklio. Tačiau kartu tai atviras tekstas, kalbantis apie žmogiškąją patirtį, kuri neturi baigtinumo ar aiškių atsakymų.
    Esu baikšti, neurotiška būtybė. „Grožio mašina" – bandymas kalbėti apie savo baikštumą ir patirtis. Kūną, meilę, grožį, bjaurumą. Išsakyti tai, ko daugelis nepasakojame garsiai. Pabandžiau aprašyti savo atradimą, kurį vadinu grožio mašina. Galbūt ji tinka ne tik man vienai? Juk gali būti, kad ne aš šią mašiną išradau, – greičiausiai ji pati sukūrė mane ir mano supratingus skaitytojus.
    Sara Poisson
    • Grožio mašina nėra daiktas.
    • Ne kiekviena mašina, pavadinta „grožio mašina", būtent tokia ir yra.
    • Grožio mašina ir mašinos grožis yra tokie patys skirtingi dalykai kaip padangėmis skrendančios pėdkelnės ir antienos konservai.
    • Grožio mašina padeda atrasti negražių dalykų grožį.
    • Grožio mašinos veikimo paslapties niekam nepavyko paaiškinti.
    • Grožio mašinos autorius, kaip ir grožio autorius, nėra žinomas.
    • Grožio mašina – tai mąstymo laisvė, mašinos grožis – laisvę įkalinanti tvarka.
    • Grožio mašina yra istorijos, kurių dažniausiai neišsakome garsiai.
    • Rašytoja Sara Poisson yra vienas iš grožio mašinos kūrinių.
    Sara Poisson (g. 1964) – lietuvių poetė, prozininkė, žurnalistė. Jos kūryba, pelniusi ne vieną įvertinimą, yra mėgstama literatūros gurmanų. Viešumoje retai pasirodanti rašytoja su kiekviena knyga provokuoja skaitytoją. Nes, kaip rašo autorė, „mano tiesa yra negrynumas, netyrumas, neapibrėžtumas". O tai ir yra žmogaus gyvenimas.
    Esė rinkinys „Grožio mašina" yra devintoji Saros Poisson knyga.

    -----------
     
    Last edited by a moderator: Nov 24, 2019